• ساعت : ۱۰:۱۲:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 62
بازدید استاندار یزد از مركز ملی تحقیقات شوری
استاندار یزد از مرکز ملی تحقیقات شوری بازدید کرد.
دکتر محمد علی طالبی استاندار یزد به همراه هیات همراه از مرکز ملی تحقیقات شوری بازدید و در جلسه ای با حضور مدیران مرکز شرکت کردند. در این بازدید، آقای سیدمسعود عظیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مهندس سیدجمال سجادی پور رئیس سازمان جهادکشاورزی یزد و دکتر سیدعلیرضا اسمعیل زاده رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی یزد نیز حضور داشتند.
دکتر طالبی در این جلسه ضمن تشکر از فعالیت های مرکز ملی تحقیقات شوری، عنوان کرد: باید همه تلاش ها برای تقویت ساختار این مرکز انجام شود و استان نیز از این موضوع حمایت می‌کنداستاندار با اشاره به ضرورت بهره برداری از ظرفیت های مرکز عنوان کرد : مرکز ملی تحقیقات شوری به خوبی در استان شناخته نشده و از ظرفیت های آن در تعامل با دیگر بخش ها بهره گرفته نشده است. وی افزود: زمینه ها برای ارتباط موثر مرکز با بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان فراهم شود تا شاهد بهره برداری اقتصادی و افزایش راندمان فعالیت ها باشیم. استاندار با بیان لزوم فراهم سازی زمینه ها برای حضور پررنگ کارشناسان مرکز ملی شوری در ستاد ها و کارگروه های اداری گفت :  به منظور بهره گیری از ظرفیت علمی موجود، از کارشناسان این مرکز در برنامه های اداری بالاخص در حوزه آب بهره گرفته شود. استاندار در بخش پایانی سخنان خود و با اشاره به  بازدید از بخش های مختلف پرورش گیاه کینوا که یکی از مهمترین محصولات پرورش یافته در مرکز ملی تحقیقات شوری است گفت: این محصول منطبق با شرایط استان بوده و با توسعه کشت آن می‌توان شاهد ایجاد اشتغال و بهره برداری اقتصادی برای کشاورزان بود.
پیش از استاندار، مهندس سجادی پور در سخنانی به اهمیت وجود مرکز در یزد و لزوم تقویت آن اشاره کردند و بیان داشتند: با همکاری مرکز ملی تحقیقات شوری می توان روی محصولاتی که مناسب شرایط شور استان یزد هستند، تمرکز بیشتری داشته باشیم. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد پسته، کینوا و گیاهان دارویی را به عنوان محصولات استراتژیک نام بردند، که با تکمیل زنجیره تولید آن ها پتانسیل خوبی برای رونق اقتصادی استان یزد ایجاد می شود. وی در ادامه نیز به پیشرفت های حاصله در بخش های شیلات و دامپروری استان یزد اشاره کردند، و از زحمات استاندار در حمایت از بخش کشاورزی استان یزد سپاسگزاری کرد.
رئیس مرکز ملی تحقیقات شوری نیز در سخنانی ابتدا به اهمیت شورورزی و لزوم استفاده از منابع آب و خاک شور، که منجر به تاسیس این مرکز گردید، اشاره کردند. دکتر دهقانی سپس فعالیت های مرکز و مهمترین دستاوردهای سال های اخیر را برشمردند و خواستار مشارکت بیشتر سازمان ها و اداره جات استان با مرکز ملی تحقیقات شوری شدند.
در انتهای این برنامه، استاندار و هیات همراه از کلکسیون بذر و برخی پروژه های تحقیقاتی مرکز بازدید نمودند.
لازم به ذکر است که این جلسه از طریق کانال وبینار مرکز ملی تحقیقات شوری به صورت زنده پخش گردید؛ و اعضای هیات علمی مرکز 
به صورت مجازی در این جلسه حضور داشتند.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.3.0
    V6.0.3.0